Vizualas.jpg
PAGRINDINIU KLASIU MOKINIU FIZINIO PAJĖGUMO TESTAVIMO DUOMENŲ ANALIZĖ IR REKOMENDACIJOS. 2023 – 2024 M. M. PRADINIU KLASIU MOKINIU FI ZINIO PAJĖGUMO TESTAVIMO DUOMENŲ ANALIZĖ IR REKOMENDACIJOS. 2023-2024 M.M.
PRITAIKYTAS-MAITINIMAS
Rekomendacijos_Kaip elgtis g yvatės įkandimo atveju UĮ
„COVID-19-ligos-rekomendacijos
Prisijunkite prie nemokamu s avitarpio paramos grupių
Basų pėdų takas tėvamsPratimai vaikų pėdomsVaikų plokščiapadystė (tėvams)
Sveikatos rodiklių suvestinė_Vilniaus Aleksandro Puškino gimnazija 2023 naujas (1)
Savirūpos organizavimas, Informacinis pranešymas
Informacija apie pagalbą Rekomendacijos tėvams
Laikas pasirūpinti vaiko sveikata!Profilaktinis vaiko sveikatos patikrinimo algoritmas
MERGINŲ-ASMENS-HIGIENOS-TAISYKLĖS VAIKINŲ-ASMENS-HIGIENOS-TAISYKLĖS
ELEKTRONINĖS CIGARETĖS ką turime žinoti Kaip turėtumėte elgtis suzinoje, kad Jūsų vaikas vartoja elektronines cigaretes
Rek-v_Kaip-stimuliuoti-smegenu-veikla-ir-sekmingai-uzbaigti-mokslo-metus_9-12 Rek-t_Kaip-elgtis-jei-jusu-vaikas-issimuse-arba-nusiskele-nuolatini-danti
Elektronines cigaretes issigelbejima s ar nauja grėsmė vaikų sveikatai
?SEPTYNI POZYMIAI, RODANTYS, KAD JŪSŲ MOKINYS TAPO ,,VEIPERIU“
Visuomenės sveikatos specialistas
Kaip sumažinti riziką susirgti vėžiu
Informacinis pranešimas-tėvams
Sveikatos rodiklių suvestinė_Vilniaus Aleksandro Puškino gimnazija 2022
Darbo higienos rekomendacijas darbuot ojams, dirbantiems su kompiuterių
Rekomendacijos tevams, kaip sukurti erg onomišką darbo vietą vaikams namuose
Saugus elgesys ant ledo
Mieli tėveliai, įsitvirtinus šaltiems, žiemiškiems orams, norėtume priminti koks ledas gali būti klastingas ir pavojingas. Lipant ant jo reikia būti ypač budriems, laikytis visų atsargumo priemonių, o nelaimės atveju būti pasiruošus neatidėliotiniems veiksmams.
Daugiau informacijos apie saugų ir atsakingą elgesį ant ledo kviečiame žiūrėti Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ parengtoje vaizdinėje informacijoje.
Mokiniams linkime smagiai tęsti atostogas bei saugiai žengti į naujus metus.
Vaizdo klipas: https://www.vilniussveikiau.lt/saugus-elgesys-ant-ledo/
INFORMACINIS FILMUKAS
„Neatidėliotina pagalba apsinuodijus. Pirmosios pagalbos atmintinė
Turniketo_naudojimo_taisykles_in
Fizinis pajėgumas 2022 06 23 „Mokinių-fizinių-ypatybių-gerinimo-rekomendacijos-pradinis-ugdymas“-2 Mokiniu-fiziniu-ypatybiu-gerinimo-rekomendacijos-pagrindinis-vidurinis-ugdymas-2022-06-23-3
Laiškas tėvams ir globėjams Шановні батьки та опікун ?! Уважаемые родители и опе ????
Rekomendacijos-tėvams-globėjams-rūpintojams-Apie-akių-poilsi-ir-ekranų-naudojimo-t-rukme
Vaikų-burnos-priežiÅ«ros-patarimai-tÄvams-globÄjams-rÅ«pintojams
Pasinaudokite proga, jeigu patiriate psichologinių sunkumų, kankina nerimas ar norite sustiprinti savo psichikos sveikatą.
Konsultacijų kiekis ribotas❗️
Visa informacija ir registracija ČIA: https://www.vilniussveikiau.lt/psichologu-konsultacijos-per-mobiliaja-aplikacija-mindletic/
Atmintinė tėvams. Neleisk, kad tymai sugriautų tavo planus.
ATMINTINĖ TĖVAMS, MOKYTOJAMS, MOKINIAMS. SAUGOKIMĖS ERKIŲ!
Plokščiapėdystė bei jos korekcija/profilaktika
SKIEPAI NUO ERKINIO ENCEFALITO. KĄ TURIME ŽINOTI?
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje erkių platinamomis ligomis kasmet suserga apie 3 tūkstančius žmonių. Ir tai yra kelis kartus daugiau nei kitose Europos valstybėse. Dėl tokios statistikos Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena vienos iš apsaugos priemonių – skiepų svarbą.
Kada skiepytis?
Erkės tampa aktyvios pavasarį, temperatūrai pasiekus 5–7 laipsnius šilumos ir išlieka gyvybingos iki lapkričio mėnesio. Taigi pradėti skiepytis nuo erkinio encefalito patariama dar šaltuoju metų laiku – kol erkės dar miega. Savo aukos erkės dažniausiai tyko ant žolės, tik pajutusios grobį užropoja ir kojų kabliukais stipriai įsikimba į odą – tai trunka vos akimirką. Ropodama žmogaus kūnu erkė ieško minkštos vietos odoje, kur gausu kraujagyslių ir lengviau įsisiurbti bei maitintis.
Vienintelis būdas apsisaugoti nuo erkinio encefalito – vakcina
Dvi pagrindinės erkių platinamos ligos – Laimo liga, kurią sukelia bakterijos, ir erkinis encefalitas, kurio sukėlėjas yra virusas. Didžiausia rizika užsikrėsti Laimo liga, kai erkė išbūna įsisiurbusi 48 valandas, todėl svarbu ją greitai aptikti ir pašalinti. Erkinio encefalito virusas žmogui perduodamas iškart įkandus erkei, todėl efektyviausia apsauga nuo šios ligos – vakcina. Nors tokie atvejai retesni, erkiniu encefalitu galima užsikrėsti ir vartojant nepasterizuotą ožkos ar karvės pieną. O virinant pieną erkinio encefalito virusas žūsta.
Sergamumas erkių platinamomis ligomis vis dar išlieka didelis
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, pernai Lietuvoje užregistruoti 384 erkinio encefalito ir 2293 Laimo ligos atvejai, taigi nors sergamumas erkių platinamomis ligomis šiek tiek mažesnis lyginant su 2017 metais, tačiau išlieka didelis iki šiol. Lietuvoje erkių platinamomis ligomis kasmet serga 2–3 tūkst. žmonių. 2017 metais užregistruoti 474 susirgimai erkiniu encefalitu ir 2826 – Laimo liga.
Pasiskiepyti nuo erkinio encefalito galima ištisus metus
Vakcina nuo erkinio encefalito yra mokama, tačiau ligos gydymas ir reabilitacija kainuoja kur kas daugiau. Skiepo sezoniškumo nėra ir pasiskiepyti nuo erkinio encefalito galima ištisus metus. Tačiau specialistai rekomenduoja vakcinaciją pradėti žiemą arba ankstyvą pavasarį. Žmogus tampa visiškai apsaugotas praėjus 2–3 savaitėms nuo antrosios vakcinos dozės suleidimo. Efektyviai apsaugai palaikyti skiepą nuo erkinio encefalito reikia atnaujinti kas 3–5 metus. Tad prisiminkite – gal jau atėjo metas palaikomajai skiepo dozei?