2024-2025 m.m. projektinė veikla

„Erasmus+“ projektas „Leonardo 4 Children Academy 2024-25“

Nuo 2023 metų rugsėjo 1 d. Vilniaus Aleksandro Puškino gimnazijoje prasidėjo „Erasmus+“ programos projekto įgyvendinimas. Šį projektą koordinuoja „Carrano 4 Children“ organizacija (Briuselis, Belgija). Projekte kartu su mūsų gimnazija dalyvauja  pradinė mokykla №32 (Pirėjus, Graikija), Amerikos akademija LLC (Praha, Čekijos Respublika), Ecole fondamentale Congrès-Dachsbeck (Briuselis, Belgija) ir du institutai iš Italijos (Florencijos ir Turino). Šio projekto metu bus kuriama ir išbandoma „Leonardo 4 Children“ akademijos koncepcija, kurioje didelis dėmesys yra skiriamas gamtos mokslų ir menų integracijai. Projekto metu mokytojai teiks savo rekomendacijas, įžvalgas apie kuriamą koncepciją, išbandys ją praktiškai klasėse. Mobilumu metu mokytojai mokysis, kaip šią koncepciją įgyvendinti.

Daugiau informacijos apie projektą rasite čia.

Projektą finansuoja „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo programa (Nr. 2023-1-BE01-KA220-SCH-000165561).

 


 

„NordPlus Junior“ projektas NPJR-2024/10091 „EcoVisions: Harmonizing Nature, Culture, and Artistry for Sustainable Futures“

Nuo rugsėjo mėnesio per dvejus mūsų gimnazija kartu su Rygos 45 vidurine mokykla (Riga, Latvija), Talino Laanemere gimnazija (Talinas, Estija) ir Halvorsminde Efterskole og Fri Fagskole (Jutlandas, Danija) vykdys projektą, kurio tikslas yra atkreipti dėmesį į aplinkosaugos problemas ir tvarumą per meno ir kultūros prizmę. Mokiniai rengs multimedijos projektus, dalinsis patirtimi ir ieškos problemų sprendimo tarptautinėje aplinkoje.

Daugiau informacijos apie projektą rasite čia.

 

 


Dalyvaujamasis biudžetas

Kas tai yra? Dalyvaujamasis biudžetas – tai būdas kartu su mokyklos bendruomene spręsti dėl dalies mokyklos biudžeto lėšų panaudojimo, kai bendruomenės nariai patys siūlo idėjas mokyklai ir balsuodami renka labiausiai patikusias idėjas. 

Kam jums to reikia? Dalyvaujamojo biudžeto įgyvendinimas mokykloje gerina mokinių finansinį ir pilietinį raštingumą. Vaikai sužino, kaip sudaromas mokyklos biudžetas, mokosi dalyvauti sprendimų priėmime, prisiimti atsakomybę už priimtus sprendimus. Dalyvaujamasis biudžetas sudaro sąlygas konstruktyviam mokinių, mokytojų bei mokyklos vadovų bendradarbiavimui. 

Kiek lėšų skiriama? Dalyvaujamojo biudžeto išbandymui – mokinių pasiūlytoms idėjoms,  skiriamas 1 250 eurų.  Šiemet dar labiau kviesime atrenkant idėjas atkreipti dėmesį į jų tvarumą: kiek pati įgyvendinta idėja bus tvari, iš kokių medžiagų bus pagaminti daiktai, reikalingi idėjai įgyvendinti ir pan.

Kokie terminai? Dalyvaujamojo biudžeto įgyvendinimo veiklos trunka 2–3 mėnesius. Atrinktų mokyklų atstovus šių metų rugsėjo pradžioje pakviesime į mokymus, kuriuose plačiau pristatysime dalyvaujamojo biudžeto veiklas, skirtų lėšų panaudojimo galimybes. Veiklos mokyklose turėtų prasidėti šių metų rugsėjo mėnesį ir baigtis iki šių metų gruodžio 20 d.