2017-2018 m.m.

Tarptautinė STEM atradimų savaitė 2018 (STEM Discovery Week 2018)

2018 m. nuo balandžio 23 dienos mokykloje prasidėjo STEM atradimų savaitė. „STEM atradimų savaitė 2018“ yra tarptautinė iniciatyva, kviečianti organizacijas ir mokyklas Europoje ir pasaulyje atkreipti dėmesį į studijas ir karjerą gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos (angl. STEM) srityse. Šių metų šūkis „Sakyk STEM „Taip!“ kviečia partnerius pažvelgti plačiau ir remti STEM dalykus mokykloje, bendradarbiauti su kitais suinteresuotais asmenimis šioje srityje.

Mokykloje buvo organizuoti keli renginiai. Pirmadienį mokiniai aplankė Fizinių ir techninių mokslų centrą. O jau trečiadienį mokykloje patys laukiame garbingo svečio. Su vyresniųjų klasių mokiniais apie mokslą, mokslininkų darbą ir karjeros galimybes STEM mokslų srityje bendravo Lietuvos edukologijos universiteto profesorius habil. dr. Petras Kurlavičius. Ketvirtadienį 6 klasės mokiniai aplankė Valstybės pažinimo centrą, kuriame gilino savo žinias Lietuvos visuomeninės geografijos srityje. Penktadienį mokykloje svečiavosi mūsų mokyklos abiturientai, kurie dabar studijuoja STEM krypties specialybes. Už apskritojo stalo jie šnekėjo apie savo studijas ir kodėl būtent jas verta pasirinkti. Po diskusijos mokiniai ir abiturientai buvo pakviesti eksperimentuoti praktikume „Elementarium“.

         Mokyklai buvo didelė garbė tapti STEM atradimų savaitės partneriu ir kartu su visu pasauliu pasakyti STEM mokslams „Taip!“.

 

Mokyklos gamtos mokslų ir geografijos bei tiksliųjų mokslų mokytojų organizuotas veiklas labai gerai įvertino pagrindinis akcijos organizatoriusEuropean Schoolnet. European Schoolnet sudaro 31 Europos valstybės švietimo ministerijų tinklas. Tai viena svarbiausių organizacijų (įkurta 1997 m.), skatinančių ugdymo inovacijas ir puoselėjančių Europos mokyklų ir mokytojų bendradarbiavimą. European Schoolnet įsikūręs Belgijoje, Briuselyje. Visi European Schoolnet akcijos renginiai pažymėti žemėlapyje.

Mūsų mokykloje organizuota STEM atradimų savaitė pateko į 30 geriausių Europoje. Birželio 22-24 dienomis mokyklos atstovas keliaus į Briuselį tam, kad gautų pelnytą apdovanijmą ir dalyvautų specialiose dirbtuvėse – ateities klasės laboratorijoje.