Erasmus+“ projektas „Leonardo 4 Children Academy 2024-25“

Nuo 2023 metų rugsėjo 1 d. Vilniaus Aleksandro Puškino gimnazijoje prasidėjo „Erasmus+“ programos projekto įgyvendinimas. Šį projektą koordinuoja „Carrano 4 Children“ organizacija (Briuselis, Belgija). Projekte kartu su mūsų gimnazija dalyvauja  pradinė mokykla №32 (Pirėjus, Graikija), Amerikos akademija LLC (Praha, Čekijos Respublika), Ecole fondamentale Congrès-Dachsbeck (Briuselis, Belgija) ir du institutai iš Italijos (Florencijos ir Turino). Šio projekto metu bus kuriama ir išbandoma „Leonardo 4 Children“ akademijos koncepcija, kurioje didelis dėmesys yra skiriamas gamtos mokslų ir menų integracijai. Projekto metu mokytojai teiks savo rekomendacijas, įžvalgas apie kuriamą koncepciją, išbandys ją praktiškai klasėse. Mobilumu metu mokytojai mokysis, kaip šią koncepciją įgyvendinti.

            Šio projekto tikslas – ugdyti vaikų ir jaunimo meninius bei mokslinius įgūdžius, kad jie galėtų būti atsakingi XXI amžiaus lyderiai, sprendžiant pagrindines pasaulines klimato kaitos ir lygybės problemas.

Numatomi projekto rezultatai:

  •             daryti  įtaką ugdymui, ypač pilietiniam;
  •             sudaryti sąlygas mokyklų mokytojams ir pedagogams ugdyti vaikų ir jaunimo meninius ir mokslinius įgūdžius, jų iniciatyvumą, komandinį darbą ir jautrumą klimato ir lygybės temoms.
  •             Projekte bus naudojama speciali „Leonardo 4 Children“ poveikio vertinimo sistema.

Projekto trukmė: 2023 m. rugsėjis – 2025 m. rugpjūtis


PROJEKTO VEIKLOS

„Erasmus+“ projekto „Leonardo4Children Academy 2024-25“ partnerių susitikimas Briuselyje

Spalio 23–24 dienomis Briuselyje vyko „Erasmus+“ projekto „Leonardo4Children Academy 2024-25“ partnerių susitikimas. Šio projekto tikslas – ugdyti vaikų ir jaunimo meninius bei mokslinius įgūdžius, kad jie galėtų būti atsakingi XXI amžiaus lyderiai, sprendžiant pagrindines pasaulines klimato kaitos ir lygybės problemas. Susitikime dalyvavo direktoriaus pavaduotojas ugdymui Aleksej Peržu ir dailės mokytoja Anastasija Kodzisova. Į susitikimą taip pat atvyko American Academy Prague mokyklos mokytojai (Praha, Čekija), Pirėjaus regiono pradinės mokyklos №32 mokytojai (Atėnai, Graikija), Congrès-Daechsbeck mokyklos mokytojai (Briuselis, Belgija). Nuotoliniu būdu dalyvavo Florencijos mokyklos Istituto Primo Levi Impruneta mokytojai.

            Susitikimo metu koordinatoriai pristatė projekto veiklas, „Leonardo4Children“ akademijos modelį, vyko partnerių pristatymai. Susitikimo pabaigoje buvo aptartos artimiausios veiklos, biudžeto planavimo aspektai ir kiti organizaciniai klausimai.


Projektą finansuoja „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo programa (Nr. 2023-1-BE01-KA220-SCH-000165561).